Wpływ rozmarynu na skórę

Jak my kochamy zapach rozmarynu! Używany często w kuchni, nadaje potrawom cudownie subtelny, lekko ziołowy smak, ale czy wiesz, że ekstrakt z liści rozmarynu jest również stosowany w pielęgnacji skóry? Tak, to prawda!!! Jak zobaczymy w tym artykule, ekstrakt z liści rozmarynu ma kilka wspaniałych korzyści i nie mają one nic wspólnego z pizzą czy chlebem rzemieślniczym!

Co to jest ekstrakt z liści rozmarynu?

Oficjalnie znany jako „Rosmarinus officinalis”, rozmaryn jest wiecznie zielonym ziołem występującym głównie w regionie śródziemnomorskim (nic dziwnego, że jest tak często używany we włoskiej kuchni!) i w niektórych częściach Azji. Znany jest jako świetny składnik kuchni, ale od wieków wykorzystywany jest również ze względu na swoje właściwości lecznicze, pomagając na wszystko, od bólu gardła po łysienie, i choć uważa się, że rozmaryn faktycznie leczy niektóre problemy, niektóre wczesne „lekarstwa” mogą być bardziej przesądami niż faktami.

Jeśli pamiętasz Szekspira ze szkoły średniej, możesz pamiętać, że rozmaryn został użyty w kilku jego sztukach, w tym w „Romeo i Julii”. W rzeczywistości, Romeo kładzie gałązkę rozmarynu na Julii w przygotowaniu do jej pochówku.

Korzyści z ekstraktu z liści rozmarynu

Na szczęście rozmaryn jest jeszcze bardziej skuteczny, jeśli faktycznie żyjesz, zwłaszcza jeśli chodzi o pielęgnację skóry! Oto tylko kilka korzyści płynących z rozmarynu dla skóry:

  • Ekstrakt z liści rozmarynu ma działanie uspokajające – Jeśli masz skórę, która łatwo ulega podrażnieniom, możesz spróbować trochę ekstraktu z liści rozmarynu, ponieważ jest on znany ze swojej zdolności do uspokajania skóry.
  • Ekstrakt z liści rozmarynu oczyszcza skórę – Nawet jeśli masz dobrą skórę, nie oznacza to, że zawsze wygląda ona najlepiej. Odrobina ekstraktu z liści rozmarynu to świetny sposób na oczyszczenie i odbudowę skóry, przywracając ją do jej najzdrowszego stanu.
  • Wyciąg z liści rozmarynu chroni skórę – wyciąg z liści rozmarynu ma właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że pomaga chronić skórę przed czynnikami środowiskowymi, które próbują ją uszkodzić.
  • Wyciąg z liści rozmarynu działa przeciwstarzeniowo – ponieważ wyciąg z liści rozmarynu tak doskonale chroni skórę przed czynnikami środowiskowymi, pomaga zapobiegać powstawaniu drobnych linii i zmarszczek.
  • Wyciąg z liści rozmarynu pomaga ujędrnić i napiąć skórę – Z wiekiem nasza skóra ma tendencję do utraty elastyczności, przez co wygląda na luźną i obwisłą. Wyciąg z liści rozmarynu pomoże napiąć skórę, aby wyglądała młodziej!
  • Ekstrakt z liści rozmarynu ma właściwości oczyszczające – Jak wiemy, im czystsza jest Twoja skóra, tym jest zdrowsza, dlatego uwielbiamy, że ekstrakt z liści rozmarynu ma właściwości oczyszczające!
  • Ekstrakt z liści rozmarynu ma delikatny wpływ na skórę – Jeśli masz skórę, która jest wrażliwa, ekstrakt z liści rozmarynu może być świetnym rozwiązaniem.
  • Ekstrakt z liści rozmarynu dobrze łączy się z innymi składnikami – Nie ma to jak świetny gracz zespołowy, a olejek rozmarynowy do skóry jest mniej więcej kapitanem, jeśli chodzi o dobrą współpracę z innymi składnikami pielęgnacji skóry.
  • Wyciąg z liści rozmarynu pomaga nawilżyć skórę – co zabawne, prawdziwe liście rozmarynu wyglądają i są dość suche, a mimo to wyciąg z nich nawilża skórę.
  • Wyciąg z liści rozmarynu jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry – Nie ma potrzeby zastanawiać się, czy wyciąg z liści rozmarynu sprawdzi się w przypadku Twojego typu skóry, ponieważ działa on dobrze z każdym z nich!

Jak stosować ekstrakt z liści rozmarynu

Jak stosować ekstrakt z liści rozmarynu

Chociaż rozmaryn dla skóry może być podjęte w formie suplementu, kapsułki są często duże i trudne do przełknięcia (i olej rozmarynowy może być trochę dużo do spożycia doustnie). Co jest prawdopodobnie łatwiejsze, to włączenie rozmarynu dla skóry do swojej rutyny. W rzeczywistości, może on być częścią Twojej rutyny pielęgnacyjnej, nawet o tym nie wiedząc! Jeśli jednak tak nie jest, mamy na to proste rozwiązanie, jak widać na przykładzie poniższej pielęgnacji skóry!