Naturalne zioła na odchudzanie

Każdy szuka tej magicznej pigułki, która pomoże im schudnąć. Nawet jeśli nie istnieje taka pigułka, istnieje kilka ziół, które mogą pomóc poprawić metabolizm i pomóc w utracie wagi. Istnieją pewne zioła, aby zwiększyć metabolizm i utratę wagi. Zapewniają one efekt termogeniczny, aby zwiększyć swój metabolizm. Inne zioła zmniejszają głód, więc można naturalnie zmniejszyć zużycie kalorii.

Jak w przypadku każdego leku lub zioła, te formuły ziołowe muszą być prawidłowo stosowane, aby zmaksymalizować swoje wysiłki utraty wagi, jednocześnie minimalizując niepożądane skutki uboczne. Kiedy zioła zarządzania wagą są używane w połączeniu z dietą i programem ćwiczeń, utrata wagi jest osiągalna.

Jak zwiększyć swój metabolizm?

Metabolizm jest definiowany jako reakcje chemiczne, które pozwalają organizmowi wydobyć energię z pożywienia i Analizę składu ciała na paliwo. Po prostu, metabolizm to tempo, w jakim Twoje kalorie są spożywane, rozkładane na energię użytkową, a następnie wykorzystywane przez organizm. Istnieje kilka rzeczy, które mogą wpłynąć na Twój metabolizm. Rozmiar Twojego ciała, płeć, wiek i geny wpływają na Twój metabolizm.

  • Zwiększona masa mięśniowa – Na przykład komórki mięśniowe potrzebują więcej energii niż komórki tłuszczowe, co oznacza, że osoby z większą ilością mięśni mają zazwyczaj szybszy metabolizm.
  • Hormony płciowe – Testosteron ogólnie prowadzi do większej masy mięśniowej i mniejszej ilości tkanki tłuszczowej, co oznacza, że mężczyźni często mają szybszy metabolizm niż kobiety.
  • Wiek – Z wiekiem możesz zacząć tracić mięśnie, co może spowodować spowolnienie metabolizmu. W rzeczywistości metabolizm spada o 5 do 10 procent z każdą dekadą.

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie metabolizmu i pomoc w wysiłkach zmierzających do utraty wagi jest włączenie ćwiczeń do codziennej rutyny. Gdy budujesz mięśnie, twój metabolizm dostaje znaczny impuls. Spróbuj uzyskać co najmniej 60 minut ćwiczeń każdego dnia, aby zmaksymalizować swoje wysiłki w zakresie utraty wagi. Na początku, może wydawać się niemożliwe, aby zakończyć 60 minut ćwiczeń, dlatego może być lepiej złamać swoje ćwiczenia w dół na trzy 20 minut wybuchów.

Zioła na odchudzanie

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przestrzegać ścisłej diety, wiesz, jak trudno jest trzymać się jej. Jednym ze sposobów, aby zapewnić, że można trzymać się diety jest przygotowanie żywności, które są pyszne i pożywne. Zioła i przyprawy nie tylko smakować swoje jedzenie, ale może również pomóc w wysiłkach utraty wagi. Istnieje pięć wspólnych ziół, które mogą zwiększyć swój metabolizm i pomóc Ci stracić nadmiar wagi.

Kurkuma

Kurkuma
Kurkuma

Kurkuma to jasnożółta przyprawa, która jest uwielbiana za swój smak, kolor i właściwości lecznicze. Aktywnym związkiem kurkumy jest kurkumina. Kurkumina wspomaga utratę tłuszczu, zmniejsza ilość tłuszczu na brzuchu i wzmacnia wysiłki związane z odchudzaniem. Kurkumina blokuje syntezę tłuszczu. Kurkuma jest uważana za przyprawę rozgrzewającą, co oznacza, że zwiększa temperaturę ciała, aby zwiększyć poziom metabolizmu.
Kurkuma zapewnia właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają ogólnoustrojowy stan zapalny. Może również tłumić wzrost tkanki tłuszczowej i regulować poziom glukozy poprzez obniżenie insulinooporności. Wreszcie, kurkuma zwiększa produkcję żółci, która jest używana przez organizm do emulgowania tłuszczu.

Imbir

Imbir
Imbir

Imbir jest rośliną pochodzącą z południowo-wschodniej Azji i od wieków stosowaną w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Głównym związkiem w imbirze jest gingerol i zapewnia on wiele właściwości leczniczych, które można znaleźć w tym silnym, ale pysznym ziole.

Imbir zapewnia silne działanie przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć stres oksydacyjny w organizmie. Suplementy imbiru mogą pomóc znacznie zmniejszyć masę ciała i stosunek talii do bioder. Imbir pomaga również zmniejszyć BMI i poziom insuliny. Badania wykazały, że imbir zwiększa metabolizm, jednocześnie zmniejszając ogólnoustrojowy stan zapalny.

Oregano

Oregano
Oregano

Oregano jest silnym, pachnącym ziołem używanym w kuchni włoskiej. To pyszne zioło ma silne związki i przeciwutleniacze, które mogą pomóc Ci schudnąć i czuć się świetnie. Oregano zawiera terpenoidy, terpeny i fenole, w tym karwakrol, tymol i kwas rosmarinowy.

Karwakrol może zwiększyć Twoje wysiłki związane z utratą wagi. Działa poprzez wpływ na konkretne białka i geny w organizmie, które są odpowiedzialne za kontrolę syntezy tłuszczu. Oregano pomaga również zmniejszyć ogólnoustrojowy stan zapalny i zredukować ból, dzięki czemu możesz więcej ćwiczyć.

Kozieradka

Kozieradka
Kozieradka

Kozieradka jest stosowana w medycynie alternatywnej od wielu lat, a także jest ziołem stosowanym w wielu indyjskich potrawach. Ta domowa przyprawa nadaje potrawom słodki, orzechowy smak. Jedna łyżka stołowa nasion kozieradki dostarcza żelaza, magnezu i manganu, które wspierają zdrowie. Kozieradka może również pomóc w chorobach metabolicznych, takich jak cukrzyca. Jedno z badań wykazało, że przyjmowanie 50 miligramów sproszkowanej kozieradki z posiłkami może poprawić poziom glukozy, poprawić działanie insuliny i obniżyć poziom złego cholesterolu.

Kozieradka pomaga kontrolować apetyt dzięki zawartości błonnika. Zmniejszony głód i spożycie żywności może pomóc w utracie wagi. Wreszcie, kozieradka pomaga zmniejszyć ogólnoustrojowy stan zapalny, który może zakłócać zdolność organizmu do przekształcania żywności w energię.

Żeńszeń

żeńszeń
żeńszeń

Żeń-szeń to kolejne zioło powszechnie stosowane w medycynie alternatywnej. Ta roślina korzeniowa została gruntownie przebadana. Badania udowodniły raz po raz, że żeń-szeń może pomóc zwiększyć metabolizm i pomóc w utracie wagi. Kiedy żeń-szeń jest połączony z codziennymi ćwiczeniami i zdrową dietą, stracisz więcej tkanki tłuszczowej i masy ciała niż ci, którzy polegają na ćwiczeniach i diecie samemu.

Żeń-szeń wpływa na metabolizm tłuszczu i cholesterolu poprzez wpływ na adiponektynę, leptynę i insulinę. Aktywne związki w żeń-szeniu (ginsenozydy) stymulują utratę tłuszczu na poziomie molekularnym, co pomaga zmniejszyć głód i utrzymać poziom insuliny. Wreszcie, żeń-szeń zwiększa poziom energii i zmniejsza zmęczenie. Kiedy żeń-szeń jest przyjmowany regularnie, system detoksykacji organizmu staje się bardziej efektywny w usuwaniu wolnych rodników z organizmu i zmniejszaniu stresu oksydacyjnego w organizmie.

Ważne jest, aby wiedzieć, że zioła mogą zapewnić wiele korzyści leczniczych, jak również wzmocnić smak żywności. Zioła takie jak kurkuma, żeń-szeń i oregano pomagają zwiększyć zdolność organizmu do spalania tłuszczu, zwiększyć metabolizm i zmniejszyć łaknienie.