7 najlepszych ziół, które zabijają pasożyty

Zakażenie pasożytnicze jest powszechnym problemem zdrowotnym, na który cierpi wiele osób, a większość z nich jest tego zupełnie nieświadoma. W rzeczywistości zakażenie pasożytnicze jest znacznie bardziej powszechne niż się większości ludzi wydaje – szacuje się, że na całym świecie 3,5 miliarda ludzi cierpi z powodu pasożytów.

Szacuje się, że spośród 3,5 miliarda ludzi zarażonych pasożytami jelitowymi, około 450 milionów ma objawy kliniczne, podczas gdy ponad 2 miliardy ludzi uważa się za przewlekle zarażonych pasożytami jelitowymi, a ponad 200 000 zgonów ma miejsce z powodu zarażenia pasożytami jelitowymi każdego roku.

Chociaż pasożyty są z pewnością bardziej rozpowszechnione w miejscach o niskiej higienie osobistej i warunkach sanitarnych środowiska, istnieją one w każdym ekosystemie i są obfite także w krajach pierwszego świata. CDC podaje, że ponad 300 000 osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych jest zarażonych Trypanosoma cruzi, pasożytem wywołującym chorobę Chagasa; co najmniej 14% populacji Stanów Zjednoczonych było narażonych na zarażenie Toxocara, pasożytem wywołującym toksokarozę; ponad 60 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych jest chronicznie zarażonych Toxoplasma gondii, pasożytem wywołującym toksoplazmozę; a pasożyt Trichomonas dotyka ponad 3,7 miliona ludzi w Stanach Zjednoczonych.

Pasożyty są wszędzie i dotykają miliardów ludzi na całym świecie. Podczas gdy niektóre pasożyty są mało szkodliwe, inne mogą powodować poważne szkody dla naszego zdrowia. Niezależnie od tego, pasożyt to stworzenie, które żyje kosztem żywiciela. U ludzi pasożyty, które żyją wewnątrz nas, zużywają nasze witaminy, białka i inne składniki odżywcze, pozbawiając nas optymalnego odżywiania. Nie tylko kradną składniki odżywcze z naszego ciała, ale także usuwają z niego odpady, uwalniając toksyczne bakterie i wirusy.

Dlaczego nie wiemy więcej o pasożytach?

Chociaż pasożyty są niezwykle powszechne, istnieje wiele powodów, dla których większość ludzi nie zdaje sobie z nich sprawy. Pasożyty są niepopularnym tematem, ponieważ dla większości ludzi są uważane za dość obrzydliwe i niewygodne (kto chce myśleć o tym, że może mieć w sobie robaki lub inne pasożyty?). Powoduje to również wiele obaw i oporów przed poznaniem pasożytów.

Im więcej wiemy o pasożytach, tym lepiej możemy je zrozumieć, jak się nimi zarażamy, jak wpływają na nasze zdrowie i jak je wyeliminować z naszego ciała, aby pozostać wolnym od pasożytów.

Wiele pasożytów jest również mikroskopijnych, więc nie można ich zobaczyć gołym okiem i wymagają one instrumentów naukowych, aby były dla nas widoczne. Niektóre pasożyty, takie jak różne gatunki robaków, są widoczne, ale mają zazwyczaj niewielkie rozmiary, a ze względu na charakter ich życia są ekspertami w pozostawaniu niewykrytymi przez swojego żywiciela. Te cechy sprawiły, że do ostatnich lat identyfikacja pasożytów i infekcji pasożytniczych stanowiła wyzwanie, choć nadal wiele nie wiemy.

Wiemy jednak, że pasożyty mogą powodować szeroki zakres problemów zdrowotnych, od łagodnych do ciężkich, a nawet śmiertelnych chorób. Zakażenie pasożytami jest znacznie bardziej powszechne niż mogłoby się wydawać i może powodować wiele różnych objawów.

Czy pasożyty mogą Cię zabić?

Szacuje się, że na świecie jest 6 milionów różnych rodzajów pasożytów, a około 400 może zaatakować człowieka. Niektóre z nich są stosunkowo nieszkodliwe, inne mogą być śmiertelne. Zazwyczaj najbardziej niebezpieczne dla naszego zdrowia są mikroskopijne pierwotniaki (których jest ponad 70 gatunków mogących zaatakować człowieka). Na przykład malaria jest pierwotniakiem pasożytniczym, który każdego roku zabija 1-3 miliony ludzi.

A więc, czy pasożyty mogą cię zabić? Tak, ale wszystko zależy od tego, jakim typem pasożyta zostaniesz zarażony. Niezależnie od tego, nie chcesz mieć w swoim ciele żadnego pasożyta.

Objawy zakażenia pasożytami

Według Uniwersytetu w Maryland „pasożyty mogą żyć w jelitach przez lata, nie wywołując żadnych objawów”, co sprawia, że trudno jest stwierdzić, czy je mamy, czy nie. Wiele objawów pasożytów jelitowych jest również podobnych do wielu innych zaburzeń, takich jak przerost candidy, infekcje itp. Jednak ze względu na mnogość pasożytów i łatwość, z jaką mogą się one dostać do naszego ciała, niektóre, jeśli nie większość, powszechnych problemów zdrowotnych może być wynikiem zarażenia pasożytami. Jeśli masz któryś z tych objawów, możliwe, że przyczyną są pasożyty:

 • zaparcia
 • biegunka
 • gazy i wzdęcia
 • zespół jelita drażliwego
 • bolesne miesiączki
 • anemia
 • bóle stawów i mięśni
 • zachcianki, zwłaszcza na cukier
 • choroby skóry – głównie podrażnienie/swędzenie nosa, uszu, oczu, odbytu – ale także potencjalnie wysypka, pokrzywka, egzema
 • guzy
 • nerwowość
 • zaburzenia snu
 • nadpobudliwość, niepokój
 • zgrzytanie zębami
 • chroniczne zmęczenie
 • niewyraźne myślenie
 • bóle głowy
 • katar
 • alergie
 • pęcherze na dolnej wardze wewnątrz ust
 • utrata apetytu
 • zły smak w ustach
 • trądzik
 • gorączka
 • wymioty (mogą powracać kilka razy w roku)
 • przyrost masy ciała LUB mogą wystąpić problemy z przybraniem na wadze
 • alergie pokarmowe
 • ciemne obszary pod oczami

Jak widzisz, wiele powszechnych dolegliwości można powiązać z pasożytami. Co więc możemy zrobić, żeby złagodzić te objawy? Jak zabić pasożyty w swoim ciele? Oczyszczanie. Musimy przyjąć proaktywne podejście, żeby pozbyć się tych organizmów przy pomocy silnych ziół leczniczych, diety i odpowiedniego protokołu detoksykacji pasożytów.

Najlepsze zioła na pasożyty

Chociaż temat pasożytów jest złożony, możesz oczyścić swoje ciało z tych niechcianych stworzeń. Jak zabić pasożyty w swoim ciele? Stosując trzy proste zioła: Piołun, Zielone Łuski Czarnego Orzecha i Świeże Goździki. Te trzy zioła przeciwrobacze są najlepszymi ziołami na pasożyty.

Zioła przeciwrobacze zabijają pasożyty w organizmie w sposób naturalny. Definiuje się je jako „leki stosowane do niszczenia robaków pasożytniczych”. Te trzy zioła przeciwpasożytnicze są najlepszymi ziołami do zabijania pasożytów, szczególnie kiedy są stosowane razem. Zioła te razem tworzą tradycyjnie znany „kompleks piołunu” i są składnikami naszej Formuły Detoksu Pasożytniczego, silnej ziołowej formuły oczyszczającej organizm z pasożytów, w której zastosowano terapeutyczne metody ekstrakcji dla zwiększenia skuteczności.

Piołun

Piołun

Piołun (Artemisia absinthum) jest rośliną używaną w medycynie od wieków. W starożytnej Grecji piołun był najczęściej używany do usuwania robaków – stąd jego nazwa. Dziś podstawowe zastosowanie piołunu pozostaje takie samo – jest to jedno z najpotężniejszych ziół robaczkowych w przyrodzie, które zabija i usuwa pasożyty z organizmu.

Badania opublikowane w Journal of Helminthology wykazały, że piołun wywołuje paraliż i śmierć pasożytów równie skutecznie, jak niektóre z wiodących leków przeciwpasożytniczych. Skuteczność piołunu w zwalczaniu malarii – gorączki wywołanej przez pierwotniaka – jest również dobrze udokumentowana.

Zdolność piołunu do zabijania pasożytów jest w dużej mierze przypisywana α-Thujonowi, bioaktywnemu związkowi rośliny, który ma silne właściwości przeciwrobaczne (przeciwpasożytnicze). Jest on szczególnie skuteczny w zabijaniu helmintów (robaków). Silne, naturalne właściwości oczyszczające tujonu sprawiają, że piołun jest jednym z najlepszych ziołowych środków do usuwania pasożytów.

Zielone łuski orzecha czarnego

Zielone łuski orzecha czarnego

Czarne orzechy włoskie (Juglans nigra) rosną obficie w całych Stanach Zjednoczonych i są drugim, po angielskim, najczęściej uprawianym w Ameryce Północnej. Orzech włoski składa się z trzech głównych części: jądra, suchej warstwy zewnętrznej zwanej łuską i twardej skorupy. Jądro można jeść na surowo lub tłoczyć z niego olej, natomiast świeże zielone łupiny zawierają przeciwutleniacze, które są wykorzystywane w ekstraktach i suplementach w celach leczniczych.

Świeże zielone łupiny orzecha czarnego mają wiele zastosowań leczniczych i są jednym z najlepszych ziół na pasożyty. Wiele kultur używało łupin orzecha czarnego do wspierania zdrowego środowiska jelitowego i spożywało orzechy ze względu na ich bogatą zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega 3, witaminę C i smak. Ściągające właściwości garbników zawartych w łupinach i liściach sprawiły, że przez lata zielarze włączali Czarny Orzech do preparatów stosowanych miejscowo na skórę. Prawdopodobnie jednak najczęściej stosuje się go do detoksykacji i zabijania pasożytów jelitowych.

Zielone łupiny orzecha czarnego są naturalnym środkiem przeciwpasożytniczym, ponieważ zawierają brązowy pigment zwany Juglonem, który działa silnie przeciw pasożytom. Juglone działa poprzez hamowanie pewnych enzymów potrzebnych w procesie przemiany materii. Jest bardzo toksyczny dla wielu owadów roślinożernych i jest często używany przez ogrodników ekologicznych jako naturalny pestycyd. Według Australijskiego Towarzystwa Farmaceutycznego orzech czarny jest skutecznym środkiem przeciwrobaczycowym przeciwko grzybicy, tasiemcowi, glistnicy i innym pasożytom jelitowym.

Goździki

Goździki

Wiele osób zna goździki jako przyprawę kulinarną, ale nie tak wiele osób zdaje sobie sprawę z ich imponujących korzyści zdrowotnych i zastosowań medycznych. Goździki to tak naprawdę pąki kwiatowe drzewa goździkowego (Syzygium aromaticum), wiecznie zielonego drzewa pochodzącego z indonezyjskich wysp Maluku. Badania na zwierzętach sugerują, że związki zawarte w goździkach mogą mieć wiele korzyści zdrowotnych, w tym wspomagać zdrowie wątroby i stabilizować poziom cukru we krwi.

Goździki mają wiele zastosowań i są jednym z najlepszych ziół do oczyszczania organizmu z pasożytów. Najczęściej goździki są używane jako przyprawa kulinarna, ale mają też wiele zastosowań medycznych. Goździki są powszechnie stosowane bezpośrednio na dziąsła w przypadku bólu zębów, kontroli bólu podczas zabiegów dentystycznych i innych problemów związanych z zębami. Są też powszechnie stosowane w leczeniu infekcji pasożytniczych ze względu na swoje naturalne właściwości przeciwpasożytnicze.

Goździki są wspaniałym naturalnym ziołem przeciwpasożytniczym, ponieważ zawierają w swoim olejku silny związek chemiczny znany jako Eugenol. Eugenol jest odpowiedzialny za wiele korzyści leczniczych goździków, a także jest znany ze swoich właściwości przeciwpasożytniczych. Badania wykazały, że goździki mogą być również skutecznym środkiem w leczeniu schistosomatozy, jednej z najbardziej rozpowszechnionych na świecie infekcji helmintami, której liczbę szacuje się na 391 do 587 milionów aktywnych infekcji w 78 krajach.

Herbata na pasożyty

Herbata na pasożyty

Wszystkie wymienione wyżej zioła wermikulacyjne zawarte w naszym Toniku Detoksykacyjnym dla Pasożytów można przerobić na herbatkę na pasożyty, którą można pić codziennie, żeby oczyścić organizm z infekcji. Jest to wspaniały naturalny środek na pasożyty zawierający trzy najlepsze zioła oczyszczające pasożyty. Ponadto stosowanie leczniczego ekstraktu, takiego jak ten zawarty w naszej recepturze, jest o wiele silniejsze niż zioła w postaci sypkiej lub kapsułek. Aby przygotować herbatę na pasożyty z naszego toniku, po prostu dodaj do filiżanki gorącą wodę i wyciśnij do niej jedną porcję toniku. Możesz również dodać cytrynę i niewielką ilość miodu, jeśli chcesz poprawić smak, ponieważ te zioła są naturalnie dość gorzkie.

Inne naturalne zioła przeciwpasożytnicze

Piołun, zielone łuski orzecha czarnego i goździki to z pewnością najsilniejsze i najskuteczniejsze zioła do zabijania pasożytów, ale są też inne, które mogą być pomocne w tym celu.

Co zabija pasożyty w organizmie oprócz kompleksu piołunu?

Nasiona dyni

Nasiona dyni

Chociaż pestki dyni można łatwiej zaklasyfikować jako „nasiona” niż zioła, są one znane z tego, że pomagają w infekcjach glisty w przewodzie jelitowym. Są one w stanie zabić jaja pasożytów, ponieważ zawierają naturalny tłuszcz, który jest dla nich toksyczny. Nasiona te mają zdolność paraliżowania robaków, dzięki czemu odpadają one od ścian jelita.

Takie działanie przeciwpasożytnicze pestek dyni czyni je potężnymi ziołami zabijającymi pasożyty. Ponadto pestki dyni są doskonałym źródłem witaminy B i cynku, które pomagają w optymalnej pracy układu odpornościowego.

Nasiona kopru włoskiego

Nasiona kopru włoskiego

Nasiona kopru włoskiego są tradycyjnie stosowane jako zioło lecznicze w celach trawiennych, pobudzających apetyt i moczopędnych. Znane jest również z łagodzenia objawów takich jak skurcze żołądka, wzdęcia, nudności i gazy spowodowane przez pasożyty. Herbaty ziołowe przygotowane z nasion kopru włoskiego mogą być stosowane w leczeniu skurczów żołądka spowodowanych infekcjami i innymi dolegliwościami układu pokarmowego. Można je stosować w połączeniu z innymi ziołami, aby zabić pasożyty w naturalny sposób.

Oregano

Oregano

Oregano zawiera silne związki przeciwbakteryjne. Wykazuje zróżnicowaną aktywność wobec wirusów, bakterii, pasożytów i grzybów. Olejek z oregano jest szczególnie skuteczny w przypadku bakterii takich jak MRSA, które stały się oporne na leczenie, a także jest doskonałym naturalnym ziołem do zabijania pasożytów i niepożądanych mikrobów.

Czosnek

Czosnek

Czosnek jest jednym z najskuteczniejszych ziół oczyszczających organizm z niepożądanych organizmów. Wiadomo, że ząbki czosnku spowalniają i zabijają ponad 60 rodzajów grzybów i 20 odmian bakterii, a także niektóre z najbardziej niebezpiecznych wirusów. Czosnek jest również tradycyjnie używany do zabijania pasożytów i zwalczania infekcji grzybiczych. Ma właściwości antyoksydacyjne, które chronią organizm przed utlenianiem powodowanym przez pasożyty. Posiekany lub zmiażdżony czosnek uwalnia aktywny składnik zwany allicyną, który również silnie przyczynia się do zabijania pasożytów.

Czy antybiotyki mogą zabić pasożyty?

Bakterie i pasożyty często można zabić antybiotykami. Zależy to jednak od pasożyta. Wiele ziół przeciwpasożytniczych ma również właściwości przeciwbakteryjne i antybiotyczne.

Używanie ziół do oczyszczania z pasożytów

Co zabija pasożyty w organizmie? Pasożyty najlepiej zabija się, stosując zioła przeciwrobacze. Najlepszymi ziołami przeciwrobaczymi do zabijania pasożytów są trzy zioła, które tworzą „kompleks piołunu”.

Pozostałe zioła działają najlepiej jako zioła wspomagające, które uzupełniają zioła podstawowe, kiedy są stosowane podczas całego detoksu pasożytniczego. Bardzo ważne jest jednak, żeby wiedzieć, jak najlepiej korzystać z tych potężnych ziół. Musisz mieć pewność, że te zioła są rzeczywiście wchłaniane przez ciało i że otrzymujesz ilości potrzebne do skutecznego zabicia i wyeliminowania pasożytów. Z tego powodu wiele preparatów oczyszczających organizm z pasożytów wymaga zażywania 15 kapsułek na raz, co może zapewnić odpowiednią ilość, ale zazwyczaj nie jest najbardziej przyswajalne dla organizmu.

Zamiast wykonywać to żmudne zadanie, nasz zespół opracował bardziej przyjazny dla użytkownika sposób na dostarczenie do organizmu wysokich dawek tych ziół w formie, która jest rzeczywiście przyswajalna. Nasza organiczna formuła oczyszczania organizmu z pasożytów to wysokiej jakości koncentracja tych ziół ekstrahowanych w 85% organicznym alkoholu.

Połączenie tych trzech ziół, przyjmowanych w odpowiednich dawkach i w biodostępnej formie, wspomaga skuteczną detoksykację organizmu zarówno z jaj, jak i z dorosłych stadiów 100 różnych pasożytów wewnętrznych, w tym ameb, giardii, wielu robaków i motylicy wątrobowej.