Jak przygotować się do masażu relaksacyjnego?

Masaże cieszą się ogromną popularnością. Pomagają w regeneracji ciała i duszy! Takie działanie wyróżnia zwłaszcza masaż relaksacyjny, który spełni oczekiwania właściwie każdej osoby, która czuje się przemęczona czy z różnych powodów osłabiona. Jednak warto pamiętać o kilku kwestiach przed udaniem się do salonu masażu. Jakich? Właśnie na tym skupimy się tym razem!

Czy przygotowanie do masażu zajmuje wiele czasu?

Tak naprawdę masaż relaksacyjny nie wymaga od klienta specjalnych zabiegów czy przygotowań. Przede wszystkim przed sesją lepiej nie spożywać ciężkostrawnych, obfitych posiłków, zwłaszcza na 1,5 godziny przed umówionym spotkaniem. Osoby z długimi włosami powinny wcześniej wygodnie je spiąć, aby uniknąć niepotrzebnego natłuszczania olejkami.

Jak wybrać strój na masaż?

Kiedy udajemy się na masaż, strój nie ma większego znaczenia, choć mamy pewne podpowiedzi, dzięki którym można cieszyć się większym komfortem zarówno przed, jak i po zabiegu. Otóż najlepiej sprawdzają się dość luźne ubrania, ponieważ można je bez większych problemów szybko zdjąć. Co więcej, po samym masażu znacznie przyjemniej jest mieć na sobie swobodne ubrania, które nie uciskają. Oczywiście podczas samego zabiegu zdejmuje się odzież. Zachęcamy także, aby zrezygnować z biżuterii. Dzięki temu masażysta zyskuje pełne pole manewru na skórze. Łańcuszek czy bransoletka mogą niestety przeszkadzać.

Higiena przed masażem relaksacyjnym

To pozornie oczywista kwestia, lecz musimy o niej wspomnieć. Należy zatem pamiętać, że masaż relaksacyjny to zabieg, który wymaga odsłonięcia skóry. Dobrze zatem wcześniej się odświeżyć, najlepiej pod prysznicem. Kiedy nie mamy takiej możliwości, polecamy zapytać o możliwość szybkiej kąpieli w gabinecie. Ma to również znaczenie czysto praktyczne. Otóż czysta skóra lepiej oddycha oraz rzadziej ulega podrażnieniom w wyniku zmieszania wydzielin potowych z olejkami. Z tego względu trzeba też zmyć z ciała wszelkie balsamy, kremy czy emulsje. Mogą one zaburzać działanie olejków.

Dobre nastawienie przed sesją masażu relaksacyjnego

Choć może wydawać się to oczywiste czy nawet banalne, przed udaniem się na masaż poświęćmy chwilę na wyciszenie i wypoczynek. Wtedy dużo łatwiej czerpać maksimum przyjemności z zabiegu! Jeśli chodzi o masaż relaksacyjny Warszawa to miasto, w którym mieści się salon Tantric Paradise. To szczególne miejsce sprzyjające wyciszeniu i relaksowi w wyjątkowych warunkach. Wykwalifikowany personel dba o doskonałą atmosferę, aby każda osoba czuła się w pełni swobodnie. Warto sprawdzić to na własnej skórze!

Pracownicy chętnie udzielą wszelkich porad, zwłaszcza kiedy mowa o pierwszej sesji w salonie. Osoba prowadząca masaż zawsze przeprowadza z klientem wywiad mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do jego wykonania. Zwykle istnieje też możliwość samodzielnego wyboru zapachu olejku. W obszarze luksusowych SPA Warszawa ma wiele do zaoferowania, jednak w niewielu miejscach wybór usług jest tak wyjątkowy, jak w Tantric Paradise.