Human Design – poznaj swój potencjał

Być może słyszałaś o Human Design, a być może jest to dla Ciebie nowy temat. Kilka miesięcy temu poczułam bardzo silną potrzebę odkrycia własnego potencjału. Czułam, że się zmieniam, że pewne moje cechy już się zdezaktualizowały, a na ich miejsce wskoczyły nowe, inne. Długo szukałam odpowiedzi na pytania: „Jaka jestem?” i „Jakie są moje mocne strony?”. W pytaniu drugim wyłapałam 2 moje mocne strony, ale miałam wrażenie, że to nie wszystko, że ja o czymś nie wiem, że coś pomijam przy analizie siebie. Nie do końca potrafiłam doprecyzować siebie, ponieważ decyzje które podejmowałam były już inne, płynęły z potrzeby mojego wnętrza. Dałam się poprowadzić własnemu sercu, dlatego że logika wiele razy mnie w życiu zawiodła.

Zaufałam sobie, powoli i mozolnie zaczęłam stawiać nowe kroki w życiu, małe kroki w zgodzie z sobą. Nie wiedziałam czego się spodziewać w życiu i co mnie po drodze spotka oraz dokąd dojdę. Nie chciałam już być narzędziem w rękach innych ludzi, którym byłam potrzebna tylko do realizacji ich własnych celów. Chciałam osiągać własne cele, budować trwałe, bezinteresowne przyjaźnie z bliskimi mi osobami i chciałam realizować własne marzenia, długo uśpione marzenia, które powolutku zaczęły przebijać się na powierzchnię, mimo lęku i obaw czy się uda je zrealizować. Nie wiedziałam, czy ktoś mnie zrozumie, pomoże mi w tym, czy odepchnie. Jedyne czego się uchwyciłam to miłości płynącej z własnego serca, miłości i szacunku do siebie. Bo na ich bazie mogłam budować i utrwalać też miłość w moim związku i w mojej rodzinie. Z miesiąca na miesiąc zaczęłam odczuwać coraz więcej momentów dobrych w moim życiu, zaczęłam doświadczać pozytywnych skutków swoich nowych decyzji.

Każdego dnia budzę się z wdzięcznością dla siebie, za to, że zdecydowałam się na te kroki. Czasami są trudne i żmudne, ale są w zgodzie ze mną.

Human Design. Odkryj swój potencjał

W jasnym doprecyzowaniu siebie – określeniu własnego potencjału, swoich unikatowych cech, a także w szerszym odkryciu własnych mocnych stron i zrozumieniu tych słabszych punktów, które można skorygować, a nawet zrozumieć jak sobie z nimi radzić na co dzień – pomógł mi Human Design. Szukałam precyzyjnego narzędzia, które byłoby w stanie obiektywnie i szczegółowo wydobyć ze mnie mój potencjał, moje prawdziwe „ja”, moje unikatowe cechy. Brałam pod uwagę talenty Gallupa, Human Design oraz Ajurwedę, która poprzez szereg umiejętnie postawionych pytań potrafi odpowiedzieć na pytanie: „Jaką jesteś Doszą?”. Teraz z perspektywy czasu mogę śmiało powiedzieć, że najbardziej precyzyjnym narzędziem do analizy człowieka jest bodygraf w Human Design. Nie znam bardziej trafnego narzędzia w scharakteryzowaniu siebie i swojego indywidualnego potencjału.

Human Design był dla mnie nowym odkryciem, byłam lekko nieufna, nie wiedziałam czy to jest dobre narzędzie. Ale intuicyjne sygnały napływały do mnie coraz mocniej w kolejnych tygodniach po postawieniu sobie tego pytania. W końcu poczułam pełnią serca, że powinnam odszukać kogoś, kto potrafi wiarygodnie, szczerze i bardzo precyzyjnie przeanalizować mój bodygraf.

Najpierw sama zrobiłam wstępną charakterystykę za pomocą darmowego narzędzia do analizy bodygrafu, ale to było dla mnie za mało, czułam niedosyt informacji. Chciałam, żeby osoba doświadczona w temacie Human Design odkryła więcej we mnie, a nie tylko ogólniki, które są dostępne w internecie. Umówiłam się na konsultację online, analiza trwała około 2,5 godziny. Bardzo rzetelna analiza i niesamowicie celna. Byłam zaskoczona tak dużą obiektywnością informacji płynących z bodygrafu. Pierwszy raz w życiu spotkałam się z tak wnikliwym narzędziem do odpowiedzi na pytania z cyklu: „Jaka jestem?”, „Jaki jest mój potencjał?”, „Jakie są moje mocne strony?”, „Jaka jestem w relacjach z ludźmi?”, „Jak lubię odpoczywać?”, „Co mnie regeneruje?” etc.

Co to jest Human Design?

Jest to narzędzie analityczne, które pozwala na precyzyjne poznanie i zrozumienie jak funkcjonuje konkretny człowiek na poziomie świadomym i podświadomym. W czym to pomaga? W lepszym poznaniu siebie, ale także w lepszym zrozumieniu ludzi których masz wokół siebie np. własnych dzieci, męża, żony, partnera, czy partnerki, znajomych. Jeśli chcesz poprawić relacje w swojej rodzinie lub relacje w pracy, czy też relacje z innymi ludźmi, to masz ku temu świetną okazję i mocne, solidne narzędzie w ręku, czyli Human Design.

Human Design odkrywa naturalne talenty człowieka, pokazuje właściwą Tobie strategię i dopasowane do Ciebie techniki podejmowania decyzji. To wgląd psychologiczny, który wydobędzie też na wierzch to jak wchodzisz w relacje z ludźmi, a nawet w jaki sposób się odżywiasz. Human Design ma za zadanie indywidualnie wspierać Ciebie w rozwoju poprzez pokazanie Ci tego jaka jesteś i co możesz z tym zrobić. Żeby precyzyjnie określić Twoje cechy potrzebna jest data Twojego urodzenia i precyzyjna godzina, co do minuty. Dlaczego? Dlatego, że tylko przy dokładnych danych otrzymasz dokładny swój bodygraf. Czy to jakieś wróżby? Nie. To analiza psychologiczna, zahaczająca o chiński I Ching, wedyjską astrologię, hinduski system czakr oraz żydowską kabałę, również o nowoczesną naukę bazującą na kodach genetycznych. Zdziwisz się jak ta analiza bardzo jest precyzyjna i trafna.

Nie znasz swojej godziny urodzenia? Ja też nie znałam. Taką informację możesz uzyskać od swojej mamy lub w Urzędzie Stanu Cywilnego w mieście swojego urodzenia. Ja tak zrobiłam, odszukali w archiwum.

W czym Pomaga Human Design?

Human Design pozwala na głęboki wgląd w siebie. Oprócz tego klasyfikuje ludzi na 4 typy. Każdy z tych typów ma swoje plusy i minusy, zalety i wady, mocne i słabe strony. Ale należąc do określonego typu ludzi i tak masz jeszcze swój własny unikatowy zbiór cech oraz własny potencjał. Wykorzystaj to w życiu, aby podnieść jego jakość, aby żyć spełnionym życiem, ponieważ od dziecka jesteśmy warunkowani przez otoczenie, socjalizowani, narzucane są nam przekonania innych, ich sposób myślenia i działania. A kiedy się temu poddasz, zamiast iść własną drogą, którą podpowiada Ci serce, to cierpisz. Czujesz się niespełniona w życiu, w relacjach, czujesz, że niby wszystko masz, ale jednak coś nie gra w Twojej duszy, coś Ci mówi, że nie chcesz w taki sposób żyć lub pracować. Kiedy godzisz się na konformizm to uderzasz w samą siebie.

Spójrz co może Ci podpowiedzieć analiza grafu, w czym może Ci pomóc? Przekonaj się, nie odrzucaj z góry nowych możliwości, po prostu przetestuj to na sobie i ulecz to co Ci doskwiera, to co Cię boli wewnętrznie. Wyjdź z monotonii ku swojej wyjątkowości. Podejmuj właściwe decyzje w zgodzie z sobą, a nie na podstawie uwarunkowań innych ludzi. Stopniowo odkryjesz kim naprawdę jesteś. Twoje życie stanie się bardziej ekscytujące i różnorodne w doświadczeniach. Odkryjesz w sobie nieznane strony i umiejętności. A przede wszystkim doświadczysz dużo więcej spokoju. Zaczniesz podążać za swoją własną strategią i może nawet własnym autorytetem. Jeśli zignorujesz swój głos, inteligencję ciała i będziesz realizowała swoje życie z poziomu umysłu, to zbierzesz tylko dużo oporu w życiu i frustracji. Jeśli jednak zaczniesz szanować siebie i stosować swoją strategię to będziesz odczuwać głębszą satysfakcję i spełnienie w życiu.

Human Design nie jest systemem wierzeń, ani praktyką duchową, to synteza kilku starożytnych i współczesnych nauk. Twój bodygraf odkryje przed Tobą to jak Ty czujesz się na poziomie genetycznym i jak Ty jako swój własny autorytet możesz podjąć spójne ze sobą decyzje. Decyzje wspierające Ciebie.

Jak często masz głowę pełną pytań? Doświadczyłaś kiedyś sytuacji gdy nie miałaś bladego pojęcia jaką decyzję podjąć, a następnie decydowałaś na podstawie strachu, uwarunkowań, celów mentalnych lub desperacji? Decyzje mają olbrzymi wpływ na ścieżkę naszego życia. Wszyscy jesteśmy różni, niepowtarzalni, mamy w sobie wyjątkową iskrę i piękny płonący ogień. Żyj w zgodzie z własną wewnętrzną prawdą i autentycznością. Human Design daje Ci klucz do poznania siebie.

Spójrz na 4 typy ludzi w Human Design…

Generator w Human Design

Generatorzy, w tym Manifestujący Generatorzy to około 70% populacji ludzkiej. Są to twórcy życia, którzy z zapałem chcą tworzyć. Kiedy poczują zew, coś z nimi zarezonuje to z zapałem poświęcają się temu, czując jednocześnie satysfakcję. Działają na wysokich obrotach, z pełnym zaangażowaniem. Natomiast jeśli nie żyją w zgodzie z sobą to czują frustrację. Gdy Generator nieustannie goni za życiem i inicjuje je, zamiast ćwiczyć cierpliwość i czekać aż życie przyjdzie do niego, to wtedy odczuwa frustrację i chciałby porzucić wszystko, bo po prostu nie ma na to ochoty. Strategią Generatora jest reagowanie na życie, a stanem naturalnym staje się wtedy najgłębsza satysfakcja.

Projektor w Human Design

Projektorzy to ok. 21% społeczeństwa na świecie. To grupa, która czeka aż zostaną rozpoznani i zaproszeni do współdziałania. Jeśli żyją w zgodzie z sobą to odnoszą duże sukcesy. A jeśli ignorują siebie to stają się zgorzkniali. Projektor potrafi pięknie dostrzec w drugim człowieku jego potencjał. Potrafi uchwycić talenty w drugim człowieku, jego zdolności i robi to w taki sposób, aby inni mogli wykorzystać swój maksymalny potencjał (głównie Generatorzy). Ma zdolność uchwycenia szerszego obrazu. Właściwi ludzie widzą i rozpoznają Projektora, doceniają jego talenty i zapraszają do podzielenia się jego perspektywą. Wtedy Projektor doświadcza głębokiego uznania i sukcesu. Natomiast kiedy sam wychodzi z inicjatywą i nie czeka na zaproszenie, to doświadcza często odrzucenia ze strony innych ludzi

Manifestor w Human Design

Manifestorzy to ok. 8% społeczeństwa na świecie. Manifestor to raczej samotnik. Ze wszystkich 4 typów to jedyny typ, który działa bez czekania na zaproszenie. W jego naturze nie leży czekanie, bo czuje, że to u niego nie działa, że bez inicjowania działań utyka w miejscu. Naturą Manifestora jest inicjowanie działań. Ludzie nie do końca rozumieją Manifestora, bo postrzegają go jako osobę niedającą się kontrolować, wyłamującą się ze schematów, z określonych ram, podążającą własną drogą. Manifestor często jest karany np. w pracy za swoją niezależną naturę, jeśli wykonuje pracę na podległym stanowisku. Szef stara się go bardziej kontrolować, a Manifestora to bardzo frustruje. Nie potrafi być uległy, bo to nie jego natura, więc nigdy się nikomu nie podporządkuje do końca. A jeśli to zrobi wbrew sobie to będzie cierpieć w życiu i zacznie chorować. Bo będzie nieszczęśliwy niszcząc własne „ja”.

Manifestor ma potrzebę wyrażania siebie twórczo w życiu, dlatego pięknie się sprawdza w wolnych zawodach i w samodzielnych projektach, które może realizować w życiu i w pracy. Często taki człowiek jest niesłusznie karany już od dzieciństwa, bo jest inny, bo ma własne „ja”, którego nie akceptuje otoczenie. W pierwszej linii mogą to być rodzice, oboje lub jedno z nich. Wtedy takie dziecko-Manifestor odczuwa złość. Aby otoczenie nie reagowało lękiem na Manifestora, to powinien on informować o swoich zamiarach i działaniach jeszcze przed realizacją. I tu jest mały zgrzyt, bo Manifestor uwielbia działać i podejmować decyzje samodzielnie, wdraża je po prostu w życiu, często nie informując nikogo wokół. Dlatego jest niekiedy odbierany negatywnie. Bo otoczenie odczuwa lęk i opór kiedy nie wiedzą co się dzieje, kiedy coś wymyka się spod ich kontroli. Nie można Manifestora ograniczać, upychać w schematy, ponieważ będzie nieszczęśliwy, stałby się wtedy własnym cieniem niezdolnym do aktywnego życia. Natomiast kiedy Manifestor poinformuje innych o swojej strategii, wtedy otoczenie schodzi mu z drogi, aby mógł zrobić swoje i znika ich opór.

wyjaśnienie human design

A jak to się przejawia w życiu rodzinnym Manifestora? Na przykład ubierze buty i wyjdzie z domu, bo coś sobie zaplanował do zrealizowania, ale nie poinformuje o tym domowników, bo nie widzi takiej potrzeby. Po prostu wychodzi, załatwia sprawę i wraca. A w tym czasie jego partner, czy partnerka zachodzą w głowę co się stało, dlaczego Manifestor wyszedł tak bez słowa. A kiedy wraca do domu i rozmawia już na inny temat to domownicy wyskakują z pretensjami, dlaczego nie poinformował dokąd idzie i kiedy wróci. I tu może powstać sytuacja konfliktowa w związku, bo Manifestor odczuwa silną potrzebę niezależności mimo bycia w związku i kochania drugiej osoby. Manifestor dusi się wewnętrznie, kiedy ktokolwiek próbuje mu wyznaczać jakieś ramy.

Warto też pamiętać, że Manifestor potrafi być bardzo oddany w związku, potrafi się poświęcić dla drugiej osoby i wchodzi w to całym sercem i zaangażowaniem. Dlatego Manifestora najlepiej rozumie jego druga połówka życiowa, bo rozpoznaje go głębiej, widzi dobro pod zewnętrznym pancerzem niedostępności i nieugiętości. Widzi w nim czułego człowieka, mocno zaangażowanego w swoje działania. Tak bardzo zaangażowanego, że Manifestor kiedy odda się jakiemuś działaniu, realizacji swojego projektu to w trakcie realizacji zapomni, że czas coś zjeść i uzupełnić poziom płynów w organizmie. Po prostu żyje swoim projektem. Manifestor kiedy żyje w zgodzie z sobą odczuwa spokój, a kiedy żyje w inny sposób odczuwa złość.

Reflektor w Human Design

Reflektorzy to około 1% osób. Są to osoby bardzo otwarte. Zachwycają się światem. Są jednocześnie jak kameleony, które odzwierciedlają nastrój swojego otoczenia. Kiedy nie żyją w zgodzie z sobą to doświadczają rozczarowania.