Naturalne alternatywy dla filtrów przeciwsłonecznych

Krem z filtrem może chronić Cię przed oparzeniami słonecznymi, ale może też szkodzić Twojemu zdrowiu. Dzieje się tak dlatego, że wiele kremów z filtrem zawiera toksyczne składniki chemiczne, które wchłaniają się do organizmu przez skórę. Z tego powodu wiele osób decyduje się w ogóle nie stosować kremów z filtrem i woli ryzykować oparzenia słoneczne.

Nadmierna ekspozycja na słońce może uszkodzić skórę, dlatego jeśli masz zamiar przebywać na słońcu przez dłuższy czas, koniecznie musisz ją chronić. Na szczęście istnieje wiele naturalnych alternatyw dla filtrów przeciwsłonecznych.

Zdrowe alternatywy dla ochrony przeciwsłonecznej

Niektóre z najzdrowszych organicznych alternatyw dla kremów z filtrem lub filtrów przeciwsłonecznych to:

Olej z nasion czerwonej maliny

Olej z nasion czerwonej maliny

Olej z nasion czerwonych malin to olej pozyskiwany z nasion czerwonych malin. Jest jednym z najlepszych filtrów przeciwsłonecznych z olejem z pestek i ma średni współczynnik SPF 28-50, który pomaga blokować szkodliwe promienie UVB.

Olej kokosowy

Olej kokosowy

Olej kokosowy to kolejna naturalna i ekologiczna alternatywa dla kremu do opalania, ale nie działa tak skutecznie, jak większość kremów. Olej kokosowy blokuje tylko część promieni słonecznych, więc może przedłużyć oparzenia słoneczne o dodatkowe 30 minut lub więcej w porównaniu z nienakładaniem niczego na skórę. Możesz jednak nakładać olej kokosowy ponownie co 30 minut, żeby naprawić tę dodatkową warstwę ochronną. Może nie jest to najwygodniejsza opcja, ale dobrze się sprawdza, jeśli stosujesz metodę nakładania go co 30 minut, kiedy przebywasz na słońcu. Ponadto jest nietoksyczny i ma wiele zalet dla zdrowia skóry.

Aloes

Aloes to kolejna alternatywa dla filtrów przeciwsłonecznych. Stosuje się go powszechnie na oparzenia słoneczne, aby wspomóc ich gojenie, ale można go też stosować na skórę, aby chronić ją przed poparzeniem. Ma podobne działanie do oleju kokosowego, blokując około 20% promieni słonecznych, więc podobnie jak olej kokosowy, należy go nakładać na skórę co 30-60 minut przebywania na słońcu.

Naturalne filtry przeciwsłoneczne

Obecnie dostępnych jest wiele naturalnych produktów do opalania, które nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych. Pamiętaj, by czytać etykiety i unikać składników, które mogą być szkodliwe. Jeśli nie wiesz, czy dany składnik jest szkodliwy, czy nie, sprawdź go. Warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania, żeby mieć pewność, że nie narażasz swojego zdrowia dla ochrony przed słońcem.